“Проведи урок інформатики, якого в тебе ніколи не було”, – саме під таким лозунгом проходить Година Коду 2019 від MakerSpace Lviv.
Цього року вирішив провести годину коду в рідній школі Опорний заклад “Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ступенів N1”. Вона не входить в загальний перелік шкіл, але ну дуже мені хотілось.
4 уроки з трьома 10-ми та 9-им класом говорили про штучний інтелект, його вплив на майбутнє та наша роль в тому всьому.
Що саме ми робили?
Штучного інтелекту в чистому вигляді не існує. Найбільш наближеною його реалізацією зараз є машинне навчання. В мене появилась цитата сьогодні: “Як тільки штучний інтелект усвідомить, що він є штучним інтелектом, тоді він стане штучним інтелектом.”. Свідомість, емоції, нераціональність – це невеликий перелік того, чого ще не хватає реалізаціям штучного інтелекту на сьогодні.
“Як ви думаєте, що з того, чим ми користуємось кожного дня – є подобою штучного інтелекту?”. Діти мовчали. “Окей, одним з прикладів ви користуєтесь кожного дня, коли пишете комусь повідомлення.”. Діти перешпітуються. “Що вас напрягає в месенджерах?”. “Т9!!!”, – хором викрикують. Після того майже всі здогадались, що існують ще пропозиції пошуку, відео, асистенти, автономні автомобілі, NPC в іграх, боти тощо.
Переглянули відео з демонстраціями позитивного та негативного використання штучного інтелекту. Одне з відео тут:
Більше прикладів тут: https://experiments.withgoogle.com/collection/ai
Тренували свою машину модель за допомогою гри https://code.org/oceans. Спочатку скучно тренувати “рибка-сміття”. А от коли треба визначати “чи є видра водяною твариною” вже люди почали вагатись. А от визначити чи є риба “смачною”, базуючись на зовнішньому вигляді – стало справжнім челенджем.
⁉️ Задавали запитання, обговорювали, сміялись та вчились разом. І всі були дуже вдячні. І це тішить найбільше. Ніодного рядка коду, а завіса ІТ та технологій відкрита ще більше.
П.С. І ніхто не запитав за мою зарплату, лише де вчився, скільки років, чи люблю свою роботу, чи важко. Ще пару людей вирішило перевірити мої знання з географії, історії та астрономії.
Окреме дякую Oksana Romaniv за організацію уроків зі сторони школи.