Інформація про роботу психологічної служби школи під час війни

З початку повномасштабної війни кардинально змінилося життя кожного українця. Зважаючи на постійну небезпеку і загрозу отримання фізичних травм, у час військового протистояння через постійні хвилювання та тривогу з’являються також і психологічні проблеми. Щоб навчитися жити в умовах війни, адекватно сприймати реальність, опанувати себе, підтримувати близьких допомагають практичний психолог та соціальний педагог школи.

В умовах воєнного стану психологічна служба працює в офлайн та онлайн режимі.  Ми зосереджуємо свої зусилля на вирішенні психологічних проблем, намагаємось знайти спільну мову з усіма, хто цього потребує.

Важливою частиною роботи в умовах сьогодення є допомога внутрішньо переселеним особам. Практичним психологом та соціальним  педагогом проведений психологічний тренінг для відновлення ресурсу «Турбота про себе» з  жінками, які прибули зі cходу.

Внутрішньо переміщеним особам ми допомагали адаптуватись до нового середовища, долучались до організації харчування даної категорії населення, намагались полегшити психологічні стани (тривожність, депресивність, агресивність..), досягнути відносного спокою та довіри до оточуючих, виявити внутрішні ресурси, які є важливо необхідними для майбутнього життя.

Робота з дітьми ВПО спрямована на відновлення внутрішніх сил, подолання страхів та тривоги. З дітьми були використані різні методи атр-терапії (піскова терапія, створення казкових героїв із фольги, малюнок на асфальті та інше). Під час занять та бесід діти  розвивали свої комунікативні та емоційно-вольові навички, мали можливість більше дізнатись про себе.

 

Соціальний педагог підтримує зв’язок  з дітьми позбавленими батьківського піклування та їх опікунами,збирає відповідні документи, спілкується з  опікунами  дітей, що прибули до нас зі сходу.

Соціальний педагог підтримує зв’язок із службою у справах дітей, центром надання соціальних послуг,працівниками поліції  подає звернення щодо учнів,які пропускають навчання без поважних причин.

Вибір професійного шляху багато в чому визначає нашу долю, радість та щастя. Ми допомагаємо старшокласникам не помилитись, зорієнтуватись у світі професій. Учні 9 -11 класів у супроводі психолога та класного керівника  відвідали  Новояворівське вище професійне училище. Діти ознайомились з видами  робітничих професій які можна здобути у закладі, відвідали майстерні, спілкувались з майстрами та педагогами.

Діти 7-11 класів  запрошуються до участі у  Всеукраїнському  проекті «Обери професію своєї мрії»( цікаві відео-ролики, мультимедійні онлайн –курси, онлайн екскурсії, тестування) Послуги безкоштовні  та розташовані на єдиному онлайн ресурсі: www.hryoutest.in.ua.

Проведені індивідуальні  діагностичні дослідження здобувачів освіти(дослідження емоційної сфери, самооцінки, індивідуальних особливостей особистості, професійних нахилів, дослідження психічних процесів тощо). З результатами діагностики  учні та батьки  ознайомлені. Індивідуальна діагностика  також  проведена з батьками  та  педагогами,їм  надані відповідні рекомендації.

Продовжувались заняття з дітьми, що перебувають на індивідуальному та інклюзивному  навчанні. Розуміючи, яке важливе значення  має для досягнення тривалого, неперервного, а тому  і успішного результату  співпраця з батьками, ми намагаємось зробити їх повноправними  учасниками  реабілітації дитини. Діти з ООП завжди потребували підвищеної уваги, адже їм непросто соціалізуватись та навчатись, а в умовах війни ця потреба зростає удвічі. Надаємо підтримку батькам, регулюємо їх емоційний стан, ажде їх ресурси  вичерпуються, навчаємо батьків отримувати задоволення від звичайних рутинних справ з дитиною, які приносять значного ефекту у роботі, а разом з тим формують навчальні і побутові навички.

Психокорекційна та розвивальна  робота спрямована на подолання негативних явищ  у навчальному закладі, в сім’ї, в соціальному оточенні,  формування особистості, розвиток  психічних процесів, здібностей.

Практичний психолог та соціальний педагог  проводять факультативні заняття «Аранжування особистості»  з учнями 6 -7 класів. Здобувачі освіти вчаться  розуміти свої індивідуальні особливості, оцінювати свій емоційний стан, приймати  чужі почуття,знаходити підхід до  людей, дотримуватись комунікативних границь тощо.

Практичний психолог та соціальний педагог  співпрацюють з педагогами школи  офлайн та онлайн.                                               Проблематика звернень індивідуального та групового консультування  на теперішньому етапі стосується:  тривожності за себе і за рідних, страхів, емоційних труднощів, виснаження, депресивних станів, спустошення, конфліктів рідних через політику, втрати у дітей розуміння цінності навчання та пошуку мотивації під час дистанційного навчання та  в умовах війни.                                              Стараємось  підтримувати  педагогів в атестаційний період, відновити  сили та знайти  нові ресурси для життєдіяльності за допомогою арт – терапевтичних технік та інших видів роботи.

Важливим напрямком роботи служби є профілактичнопросвітницька діяльність.  

В онлайн, онлайн режимі та у «Психологічному віснику» пропонуємо  інформацію про безпеку життя: правила безпеки в інтернеті, поведінку під час війни, як впоратись з панікою та тривогою, куди звернутись  за психологічною допомогою, надаємо поради щодо  профілактики здорового способу життя, інше.

У вільний час долучаємось до добровільної, безкорисливої, суспільно важливої діяльності.